optymalizacja plików graficznych

Optymalizacja plików graficznych

Jednym z elementów optymalizacji strony internetowej jest przyspieszenie wczytywania elementów graficznych strony – optymalizacja plików graficznych. Podczas dodawania zdjęć na stronę, warto zadbać o ich wagę oraz stopień kompresji oraz opis. To wszystko z pewnością wpłynie na naszą pozycję w wyszukiwarce.  Kiedy zrobimy już odpowiednie zdjęcie, pięknie obrazujące nasz produkt na naszej stronie internetowej, musimy je jeszcze odpowiednio przygotować do publikacji na stronie. Ważne jest, aby zdjęcie to było odpowiednio zoptymalizowane.

Wtyczką do wordpress, która zrobi to za nas jest: wp-smush.it do pobrania TUTAJ

Gdy zainstalujemy wtyczkę, przechodzimy do MEDIA – BIBLIOTEKA. Gdy wyświetlimy listę wszystkich naszych plików graficznych, oprócz ich nazwy, daty utworzenia, autora pojawi się jeszcze jedna rubryka: Smush.it. W rubryce tej przy każdym pliku pojawia się informacja:

Not processed
Smush.it now!

Klikamy w napis Smush.it now! i rozpoczynamy w tym momencie kompresję naszego pliku.

Po zakończeniu pojawia się informacja o stopniu kompresji i ile miejsca udało nam się dzięki temu zabiegowi zaoszczędzić.

optymalizacja plików graficznych Wyżej opisany sposób zmusza nas do przeglądania całej listy plików graficznych, które mamy załadowane w naszej bibliotece. Wtyczka ta umożliwia jednak wykonanie optymalizacji wszystkich plików graficznych po jednym kliknięciu myszki poprzez “masowe działanie”.

Kiedy rozwiniemy menu MEDIA zobaczymy, że pojawiła się tam jeszcze jedna zakładka: Bulk Smush.it.  Klikając w nią, zobaczymy informację o wszystkich plikach graficznych, które zostały załadowane do naszej biblioteki i nie zostały zoptymalizowane. Klikając w Run all my images through WP Smush.it right now  uruchomimy wspomniane wyżej “masowe działanie”. Wtyczka informuje nas iż cały proces może potrwać kilka minut, ale warto odczekać ten czas i cieszyć się szybszym ładowaniem strony. A szybsze ładowanie strony, to wyższe pozycje w wyszukiwarkach, a o to właśnie przecież wszystkim nam chodzi.

Wtyczka ta jest oczywiście tylko ułatwieniem i przyśpieszeniem pracy nad optymalizacją plików graficznych, które wstawiamy na stronę. Dużo lepsze rezultaty otrzymamy jednak kompresując nasze pliki przed ich załadowaniem na stronę programami typu PINGSLIM. Ale o tym już w następnym artykule – zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *