strony responsywne

Strony responsywne

Strony responsywne – czyli czułe i wrażliwe (responsive), które potrafąi się dopasować do każdego urządzenia bez względu na jego rozdzielczość. Czy Twoja strona już taka jest? A czy powinna taka być? 

Czy Twoja strona jest responsywna?

Na to pytanie możesz znaleźć odpowiedź wpisując adres swojej strony TUTAJ  i sprawdzając jak wygląda na różnych urządzeniach. Jeżeli test przebiegł pomyślnie i Twoja strona na wszystkich urządzeniach prezentuje się dobrze – wszystko jest ok. Jeżeli natomiast coś poszło nie tak, czas pomyśleć nad zmianami. Dlaczego?
Ruch w sieci generowany przez urządzenia mobilne już jest większy niż przez komputery stacjonarne czy laptopy. Coraz więcej osób korzysta właśnie z takich urządzeń, aby dokonać zakupów, przejrzeć wiadomości, znaleźć interesujące ich usługi.

Niestety aż 97 % użytkowników smartphonów trafia na strony internetowe, które nie są zaprojektowane dla urządzeń mobilnych.

Jakie elementy powinny się znaleźć na stronie responsywnej oprócz oczywiście grafiki w pełni dostosowanej do urządzeń o mniejszych rozdzielczościach?

1. mapę dojazdu do Twojej firmy: jeżeli nie posiadasz jeszcze mapy na swojej stronie skorzystaj z naszego poradnika, aby szybko i w łatwy sposób to zmienić;

2. informacje o kontakcie telefonicznym. Większość osób, które oglądają Twoją stronę internetową i są zainteresowane usługami, które oferujesz, muszą mieć możliwość automatycznego kontaktu z Tobą. Czas to pieniądz. Ktoś chce usługi i jeżeli znajdzie możliwość automatycznego kontaktu, skorzysta z niego. W jaki sposób można to ułatwić użytkownikowi? Wystarczy na swojej stronie w widocznym miejscu zamieścić ikonę. która po kliknięciu umożliwi połączenie telefoniczne.

3. Nawigacja Twojej strony musi być prosta i intuicyjna. Zamieść na swojej stronie przycisk umożliwiający powrót na początek strony;

4. Odpowiedniej wielkości przyciski : ekran dotykowy musi być odpowiednio zaprojektowany, aby “klikanie” palcem na ikonkę było łatwe. Rozmiar takiej ikonki powinien mieścić się w zakresie: 45 – 55 pikseli.

5.  Strony responsywne muszą również posiadać link do niemobilnej wersji strony.

6. Jeżeli na swojej stronie zamieszczasz formularz, to musi się on składać z małej ilości pól, łatwych do przewijania;

To tylko kilka z zaleceń jak powinna wyglądać strona responsywna i jakie zawierać elementy.

Warto pomyśleć o przystosowaniu swojej strony do wymagać użytkowników, bo przecież każdy z nich jest Twoim potencjalnym klientem!